Helsingin Taiteilijaseuran jäsenhaku käynnistyy 15.10. – hae mukaan helsinkiläisten ammattikuvataiteilijoiden yhteisöön!

Pinnan alla -näyttelyn avajaiset_Kuvaaja Kenneth Söderlund

Kansainvälisen Pinnan alla Under the Surface -näyttelyn avajaisia vietettiin Suomenlinnan HAA Gallerialla 1.6.2023.
Kuva: Kenneth Söderlund

 

Helsingin Taiteilijaseuran jäseneksi voivat hakea Helsingissä asuvat ammattikuvataiteilijat. Jäsenhakemuksen voi jättää suomeksi tai englanniksi. Hakuaika on 15.10.–30.11. klo 23:59. Uudet jäsenet valitsee Helsingin Taiteilijaseuran hallitus joulukuussa 2023, minkä jälkeen tieto päätöksestä lähetetään kaikille hakijoille. 

Jäsenhaun alkamisesta tiedotetaan ajantasaisesti seuran verkkosivuilla osoitteessa hts.fi sekä Instagramissa ja Facebookissa. Tarkemmat hakuohjeet ja sähköinen jäsenhakemuslomake löytyvät 15.10. alkaen osoitteesta: https://www.helsingintaiteilijaseura.fi/helsingin-taiteilijaseura/jaseneksi/ 

Lue Helsingin Taiteilijaseuran jäsenpalveluista ja -eduista täältä: https://www.helsingintaiteilijaseura.fi/jasenille/ 

Muita uutisia